Galeria

Strona główna Galeria

I Rocznica placówki SIEMACHA Spot Wrocław

Za nami uroczystość, na której świętowaliśmy I rocznicę otwarcia SIEMACHY. Motywem przewodnim było hasło "SIEMACHA, to działa!". Goście obejrzeli film przygotowany przez kadrę i wychowanków placówki, wystawę zdjęć na których uwieczniono wiele wydarzeń z życia SIEMACHY oraz pokaz mody ekologicznej przygotowany przez Wolontariuszy AmRest z młodymi modelkami w roli głównej. Uroczystość uświetnił również występ wokalny wychowanek SIEMACHA, który poruszył serca wszystkich gości.

Olimpiada KFC

Olimpiada KFC przeszła już do historii, ale wspomnienia i gorące emocje jeszcze długo w nas pozostaną. Wszystko było tak jak na najprawdziwszej Olimpiadzie - jednak za płonący znicz olimpijski spokojnie wystarczył nam nasz zapał, a uwierzcie - było go niemało . Sztafeta po turecku, skok w dal, wyścig rydwanów i niesamowicie emocjonujący Wyścig kelnerów - były ucztą dla oka wytrawnego kibica . Emocje i rywalizacja wśród zawodników sześciu drużyn były imponujące. Tym bardziej, że wychowankowie SIEMACHY stanęli do zawodów razem z Wolontariuszami AmRest. Natomiast ucztę dla kubków smakowych spragnionych sportowców zapewniło KFC!  Zapraszamy Was na fotorelację z tego wydarzenia - poczujcie z nami ducha sportowej rywalizacji!

Wolontariusze AmRest dla SIEMACHA Spot Wrocław

baner3

Grupa „Wolontariusze AmRest dla SIEMACHA Spot Wrocław” została laureatem pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” w kategorii „Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2017”!

Jury doceniło aktywne wsparcie działalności placówki SIEMACHA Spot w Centrum Handlowym Magnolia Park przez wolontariuszy AmRest oraz ich empatię i kreatywność. Wolontariusze prowadzą w SIEMACHA Spot Wrocław m.in. lekcje języka angielskiego, Akademię Kulinarną i zajęcia komputerowe, a także pomagają wychowankom SIEMACHY w odrabianiu zadań domowych i wspólnie czytają książki.  

Tytuł „Wrocławskiej Wolontaryjnej Grupy Roku 2017” jest dla nas wielkim wyróżnieniem! Cieszymy się, że nasza praca na rzecz SIEMACHY została doceniona przez jury –powiedziała Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR Manager w AmRest.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 marca 2018 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Gośćmi Gali byli przedstawiciele władz miasta, m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży Rady Miejskiej Wrocławia Bohdan Aniszczyk, a także członkowie instytucji miejskich i społecznych oraz organizacji pozarządowych działających we Wrocławiu. Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz muzyczna niespodzianka – November Project. Gościem honorowym Gali był Jasiek Mela, społecznik, podróżnik, założyciel fundacji „Poza Horyzonty”, najmłodszy zdobywca obu biegunów i jednocześnie pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która dokonała tego czynu.

Konkurs „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” organizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego jest dedykowany wrocławskim wolontariuszom, działającym indywidualnie lub w grupach, którzy udzielają się w organizacjach społecznych i pozarządowych lub w instytucjach miejskich. Wolontariusze AmRestzostali nagrodzeni w kategorii „Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2017” wraz z grupą „Europejska Stolica Kultury w Narodowym Forum Muzyki”. 

Barista Championship w SIEMACHA Spot Wrocław

26 października SIEMACHA Spot Wrocław zmieniła swoje oblicze i na parę godzin wypełniła się zapachem świeżo parzonej kawy, emocjami związanymi z konkursem oraz międzynarodowymi gośćmi z 7 krajów. Szanowne jury wybierało najlepszego baristę Starbucks, zaproszeni goście gorąco kibicowali swoim faworytom a wychowankowie SIEMACHY uczestniczyli w specjalnych warsztatach przygotowanych przez Dominikę i Asię. Mieli też jedyną w swoim rodzaju okazję przygotować sobie kawę Starbucks oraz jej posmakować. To było dla nich niesamowite przeżycie i zapamiętają ten dzień na długo, tak samo jak uczestnicy tegorocznego konkursu. 

Razem dotleniamy miasto Wrocław

21 października razem z wychowankami SIEMACHY wzięliśmy udział w ogólnopolskim biciu rekordu na ilość posadzonych drzew i krzewów w ciągu 24h. Wychowankowie zabrali się ostro do pracy i wraz z Adrianem (wolontariuszem) posadzili 70 krzewów na terenie Przedszkola nr 102 przy ulicy Litomskiej. To już kolejna akcja Dotleniania Miasta Wrocławia, organizowana przez Fundację Rozwój, w której wzięliśmy czynny udział. Oprócz prac ogrodniczych było wiele zabawy i śmiechu. Bitwa na liście  oraz wręczenie dyplomów pozostanie w pamięci na długo. Niespodziewanie odwiedziła nas telewizja Echo24, tym samym niektórzy wychowankowie mieli swój debiut medialny! Byli z tego powodu bardzo dumni i szczęśliwi. 

 

Pamiętajmy - Razem możemy więcej!

Warsztaty kulinarne

Zajęcia kulinarne należą do najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez wychowanków w SIEMACHA Spot we Wrocławiu. Co poniedziałek spotykamy się z młodymi kucharzami aby przygotować razem coś smacznego. Do tej pory udało nam się przyrządzić: babeczki, naleśniki, makaron carbonarra, domowe "chicken nuggets" w płatkach kukurydzianych, pizzę oraz zapiekanki. Po zajęciach zostały szybciutko zjedzone przez wszystkich wychowanków. Takie jest nasze motto - gotuje ekipa warsztatowa i częstuje wszystkich :) 

Na naszym koncie coraz więcej smakowitych potraw. Mali kucharze są coraz zdolniejsi i często niepocieszeni, że czas tak szybko mija i wspólne gotowanie dobiega końca. Ale na szczęście spotkamy się w następny poniedziałek!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Wraz z nadejściem września, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na warsztatach kulinarnych przygotowaliśmy wspólnie poczęstunek dla Rodziców, którzy również zostali zaproszeni na uroczystą inaugurację. Były występy, prezentacje, nagrody na zachęte oraz zabawy z wolontariuszami. Teraz czas zabrać się do nauki :)

Wolontariusze w SIEMACHA Spot Wrocław w czasie wakacji

Placówka w czasie wakacji była otwarta codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17. Dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji, zabaw w plenerze, wycieczek integracyjnych czy nawet obozów przygotowanych przez SIEMACHĘ. Wolontariusze AmRest również spisali się na medal i regularnie prowadzili warsztaty w czasie tych letnich miesięcy. Wspólne gotowanie w każdy poniedziałek, zabawa z angielskim w każdą środę, jak również koszykówka z Damianem czy tańce z Martą wzbogaciły wakacyjny grafik i pozostawiły mnóstwo pozytywnych wspomnień. 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SIEMACHA Spot Wrocław

Nadszedł długo wyczekiwany dzień! Rok szkolny się zakończył i rozpoczęły się WAKACJE :) W SIEMACHA Spot Wrocław świętowaliśmy ten dzień uroczyście, była gala prowadzona przez wychowanków, był występ zespołu muzycznego, było wręczanie nagród, podziękowania, smakowity poczęstunek z uwielbianego przez dzieci KFC oraz dyskoteka. Ten dzień na długo zapamiętają wszyscy wychowankowie i wychowawcy SIEMACHA Spot Wrocław. 

Wizyta Pani Janiny Ochojskiej w SIEMACHA Spot Wrocław

Na początku lipca SIEMACHĘ Spot Wrocław odwiedziła Pani Janina Ochojska z PAH (Polska Akcja Humanitarna). Spotkanie z wychowankami SIEMACHY było bardzo emocjonalne i ciekawe. Pani Janina miała okazję wysłuchać prezentacji o placówce, przygotowanej przez dzieci. Potem sama opowiedziała o swojej misji jaką jest niesienie pomocy potrzebującym, zarówno w Polsce jak i daleko za granicą. Opowiedziane historie słuchaliśmy z zaciekawieniem, czasem niedowierzaniem. To było cudowne popołudnie, które zostanie w pamięci wszystkich na długo. 

Uroczyste otwarcie SIEMACHA Spot Wrocław

W dniu 1 czerwca 2017r nastąpiło uroczyste otwarcie placówki SIEMACHA Spot Wrocław w C.H. Magnolia Park. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli partnerów, sponsorów, gospodarzy oraz wielu osób, które wspierały powstanie tego unikalnego miejsca. Prezydent miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz wraz z ks. Andrzejem Augustyńskim (Prezesem Stowarzyszenia SIEMACHA), z Drew O'Malley (członkiem zarządu spółki AmRest) oraz z Tomaszem Waszkiewiczem (dyrektorem C.H. Magnolia Park) przecięli symboliczną wstęgę i tym samym uroczyście otworzyli "nowoczesne podwórko" jakim z pewnością jest SIEMACHA Spot Wrocław. 

Jak powstawała SIEMACHA Spot Wrocław

Prace budowlane rozpoczęliśmy na początku stycznia 2017r. Dzięki idealnej współpracy architekta i firm wykonawczych oraz zaangażowaniu osób prowadzących projekt, placówka została oddana do użytku na początku maja 2017. Krótki film pokazuje jaki ogrom prac został wykonany przez 4 miesiące. 

 

W lutym budowę odwiedzili zacni goście, którzy na chwilę zapomnieli o swoich obowiązkach służbowych i pomagali w pracach.

Razem możemy więcej!

Rejestracja