Galeria

Strona główna Galeria

Barista Championship w SIEMACHA Spot Wrocław

26 października SIEMACHA Spot Wrocław zmieniła swoje oblicze i na parę godzin wypełniła się zapachem świeżo parzonej kawy, emocjami związanymi z konkursem oraz międzynarodowymi gośćmi z 7 krajów. Szanowne jury wybierało najlepszego baristę Starbucks, zaproszeni goście gorąco kibicowali swoim faworytom a wychowankowie SIEMACHY uczestniczyli w specjalnych warsztatach przygotowanych przez Dominikę i Asię. Mieli też jedyną w swoim rodzaju okazję przygotować sobie kawę Starbucks oraz jej posmakować. To było dla nich niesamowite przeżycie i zapamiętają ten dzień na długo, tak samo jak uczestnicy tegorocznego konkursu. 

Razem dotleniamy miasto Wrocław

21 października razem z wychowankami SIEMACHY wzięliśmy udział w ogólnopolskim biciu rekordu na ilość posadzonych drzew i krzewów w ciągu 24h. Wychowankowie zabrali się ostro do pracy i wraz z Adrianem (wolontariuszem) posadzili 70 krzewów na terenie Przedszkola nr 102 przy ulicy Litomskiej. To już kolejna akcja Dotleniania Miasta Wrocławia, organizowana przez Fundację Rozwój, w której wzięliśmy czynny udział. Oprócz prac ogrodniczych było wiele zabawy i śmiechu. Bitwa na liście  oraz wręczenie dyplomów pozostanie w pamięci na długo. Niespodziewanie odwiedziła nas telewizja Echo24, tym samym niektórzy wychowankowie mieli swój debiut medialny! Byli z tego powodu bardzo dumni i szczęśliwi. 

 

Pamiętajmy - Razem możemy więcej!

Warsztaty kulinarne

Zajęcia kulinarne należą do najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez wychowanków w SIEMACHA Spot we Wrocławiu. Co poniedziałek spotykamy się z młodymi kucharzami aby przygotować razem coś smacznego. Do tej pory udało nam się przyrządzić: babeczki, naleśniki, makaron carbonarra, domowe "chicken nuggets" w płatkach kukurydzianych, pizzę oraz zapiekanki. Po zajęciach zostały szybciutko zjedzone przez wszystkich wychowanków. Takie jest nasze motto - gotuje ekipa warsztatowa i częstuje wszystkich :) 

Na naszym koncie coraz więcej smakowitych potraw. Mali kucharze są coraz zdolniejsi i często niepocieszeni, że czas tak szybko mija i wspólne gotowanie dobiega końca. Ale na szczęście spotkamy się w następny poniedziałek!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Wraz z nadejściem września, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na warsztatach kulinarnych przygotowaliśmy wspólnie poczęstunek dla Rodziców, którzy również zostali zaproszeni na uroczystą inaugurację. Były występy, prezentacje, nagrody na zachęte oraz zabawy z wolontariuszami. Teraz czas zabrać się do nauki :)

Wolontariusze w SIEMACHA Spot Wrocław w czasie wakacji

Placówka w czasie wakacji była otwarta codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17. Dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji, zabaw w plenerze, wycieczek integracyjnych czy nawet obozów przygotowanych przez SIEMACHĘ. Wolontariusze AmRest również spisali się na medal i regularnie prowadzili warsztaty w czasie tych letnich miesięcy. Wspólne gotowanie w każdy poniedziałek, zabawa z angielskim w każdą środę, jak również koszykówka z Damianem czy tańce z Martą wzbogaciły wakacyjny grafik i pozostawiły mnóstwo pozytywnych wspomnień. 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SIEMACHA Spot Wrocław

Nadszedł długo wyczekiwany dzień! Rok szkolny się zakończył i rozpoczęły się WAKACJE :) W SIEMACHA Spot Wrocław świętowaliśmy ten dzień uroczyście, była gala prowadzona przez wychowanków, był występ zespołu muzycznego, było wręczanie nagród, podziękowania, smakowity poczęstunek z uwielbianego przez dzieci KFC oraz dyskoteka. Ten dzień na długo zapamiętają wszyscy wychowankowie i wychowawcy SIEMACHA Spot Wrocław. 

Wizyta Pani Janiny Ochojskiej w SIEMACHA Spot Wrocław

Na początku lipca SIEMACHĘ Spot Wrocław odwiedziła Pani Janina Ochojska z PAH (Polska Akcja Humanitarna). Spotkanie z wychowankami SIEMACHY było bardzo emocjonalne i ciekawe. Pani Janina miała okazję wysłuchać prezentacji o placówce, przygotowanej przez dzieci. Potem sama opowiedziała o swojej misji jaką jest niesienie pomocy potrzebującym, zarówno w Polsce jak i daleko za granicą. Opowiedziane historie słuchaliśmy z zaciekawieniem, czasem niedowierzaniem. To było cudowne popołudnie, które zostanie w pamięci wszystkich na długo. 

Uroczyste otwarcie SIEMACHA Spot Wrocław

W dniu 1 czerwca 2017r nastąpiło uroczyste otwarcie placówki SIEMACHA Spot Wrocław w C.H. Magnolia Park. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli partnerów, sponsorów, gospodarzy oraz wielu osób, które wspierały powstanie tego unikalnego miejsca. Prezydent miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz wraz z ks. Andrzejem Augustyńskim (Prezesem Stowarzyszenia SIEMACHA), z Drew O'Malley (członkiem zarządu spółki AmRest) oraz z Tomaszem Waszkiewiczem (dyrektorem C.H. Magnolia Park) przecięli symboliczną wstęgę i tym samym uroczyście otworzyli "nowoczesne podwórko" jakim z pewnością jest SIEMACHA Spot Wrocław. 

Jak powstawała SIEMACHA Spot Wrocław

Prace budowlane rozpoczęliśmy na początku stycznia 2017r. Dzięki idealnej współpracy architekta i firm wykonawczych oraz zaangażowaniu osób prowadzących projekt, placówka została oddana do użytku na początku maja 2017. Krótki film pokazuje jaki ogrom prac został wykonany przez 4 miesiące. 

 

W lutym budowę odwiedzili zacni goście, którzy na chwilę zapomnieli o swoich obowiązkach służbowych i pomagali w pracach.

Razem możemy więcej!

Rejestracja