Galeria

Strona główna Galeria

II rocznica SIEMACHA Spot Wrocław - Olimpiada KFC

Pyszny tort, wspaniała zabawa i mnóstwo uśmiechniętych buziek - druga rocznica placówki SIEMACHA Spot Wrocław już za nami. Tym razem połączyliśmy imprezę urodzinową z kolejną edycją Olimpiady KFC. 22 czerwca o 10:00 wystartowały atrakcje, przygotowane przez Wolontariuszy AmRest. W ramach konkursu dzieci miały do wykonania m.in. sałatki owocowe, bransoletki, origami. Dodatkowo, mogły wykazać się w konkurencji sprawnościowej oraz w łamigłówkach. Za udział w konkursie dzieci otrzymały prezenty, w tym powerbanki oraz słuchawki z logo KFC. Następnie wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy "Sto lat" i zjedliśmy pyszny tort, tradycyjnie krojony przez Ewelinę :) Wydarzenie uświetniła również występem wokalnym Ania, wychowanka SIEMACHA Spot Wrocław. Na koniec wszystkich uczestników imprezy czekała pyszna niespodzianka - poczęstunek od KFC

Wolontariusze AmRest w filmie promującym SIEMACHA Spot Wrocław

W kwietniu zostaliśmy zaproszeni do udziału w filmie promującym placówkę SIEMACHA Spot Wrocław. W kuchni warsztatowej przygotowywaliśmy z dziećmi sałatkę owocową! Wspólnymi siłami obieraliśmy i kroiliśmy jabłka, ananasy i inne soczyste owoce. Nagrywaliśmy też wyrabianie ciasta na stolnicy - w ruch poszła mąka i jajka. Było dużo śmiechu i zabawy, szczególnie przy wyczekiwanej atrakcji - sypaniu się mąką w warsztatowej kuchni! 

Międzynarodowy Dzień Pizzy

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy! Z tej okazji SIEMACHA Spot Wrocław odwiedziły Wolontariuszki z PizzaPortal.pl, platformy do zamawiania jedzenia online. Wspólnie przygotowywaliśmy okrągłe (i nie tylko) placki, z ulubionymi dodatkami. Żmudną pracę nad ciastem drożdżowym umilił konkurs na zgadywanie smaków - wychowankowie SIEMACHY z zasłoniętymi oczami próbowali tajemniczych składników, a potem odgadywali co to było. Na koniec wszyscy ze smakiem zajadali się własnoręcznie przygotowaną pizzą :) 

SIEMACHA Spot Wrocław i Wolontariusze AmRest dla "Zupy na Wolności"

Od września 2018 roku Akademia Kulinarna wzbogaciła się o szczytny cel. Dotychczasowa nauka gotowania przekształciła się w przyrządzanie posiłków dla wyjątkowych beneficjentów - bezdomnych i samotnych gości "Zupy na Wolności". "Zupa" to akcja społeczna organizowana przez jedną z pracownic AmRest i jej przyjaciół. W ramach "Zupy" co niedzielę wolontariusze spotykają się, by wspólnie gotować, a następnie spożywać zupę z osobami wykluczonymi. Wychowankowie SIEMACHA Spot co piątek wraz z Wolontariuszami AmRest przygotowują przekąski, dodatki lub desery dla niedzielnej "Zupy". Dzięki temu oprócz zdobywania umiejętności kulinarnych rozwijają empatię i uczą się zaangażowania społecznego. 

II Olimpiada Sportowa KFC

Pozytywna energia, zdrowa rywalizacja oraz Wolontariusze z pasją - 22 września Wrocław po raz kolejny stał się gospodarzem Olimpiady Sportowej KFC. Wyjątkowe konkurencje sportowe jak "KFC Dostawa" i tradycyjny maraton olimpijski, czyli dmuchanie popcornu na czas, sprawiły młodym zawodnikom z SIEMACHA Spot oraz Wolontariuszom wiele radości. Wydarzenie uświetnił występ drużyny taekwondo UKS Orlęta oraz miniturniej koszykówki. 

Zakończenie roku szkolnego i Gala Mistrzów SIEMACHY

Gala Mistrzów, to spotkanie całej społeczności Stowarzyszenia SIEMACHA z całej Polski i podsumowanie minionego roku szkolnego. To święto wszystkich wychowanków. Tych najbardziej aktywnych Stowarzyszenie nagrodziło Srebrną i Złotą SIEMACHĄ, doceniając ich rozwój społeczny i osobisty, zaangażowanie i tegoroczne sukcesy. Wśród 1500 podopiecznych całego Stowarzyszenia, nagrody otrzymali najlepsi! Wśród nich znalazły się dwie wychowanki SIEMACHY Spot Wrocław. Vanessa otrzymała Srebrną, a Angelika Złotą SIEMACHĘ. To ogromny sukces i radość, że w granie naszych podopiecznych znalazły się takie perełki . Gratulacje  Łzy wzruszenia, podziękowania i gratulacje towarzyszyły laureatom przez całe sobotnie popołudnie. Występ Roksany Węgiel - lauretki the Voice Kids uświetnił ten wyjątkowy dzień.
W dobrych nastrojach i pełni energii możemy rozpocząć wakacje.

Goście z Fundacji FCSR w SIEMASZE

12 czerwca, we wtorkowe popołudnie przyjechali do Wrocławia podpopieczni Fundacji Foundation For Corporate Social Responsibility ze Świdwina. To organizacja, którą AmRest wspiera od prawie 14 lat. Dzięki nam, ponad 60 dzieci w ciągu roku szkolnego bierze udział w warsztatach kulinarnych i konkursie "Mały Kucharz". Wizyta w stolicy Dolnego Śląska była nagrodą dla wszystkich finalistów tegorocznej edycji konkursu, a dzięki gościnności gospodarzy SIEMACHY, nasi goście mogli przeżyć cudowne chwile, razem z wychowankami wrocławskiego spotu. Odwiedzili wspólnie Wrocławskie Zoo, które zrobiło na nich ogromne wrażenie. Wizyta w Rynku w poszukiwaniu krasnali również była nie lada gratką  Trzeba dodać, że obiad w Pizzy Hut w towarzystwie Przyjaciela fundacji, jakim niewątpliwue jest Olo Danielewicz, był ogromnym przeżyciem. Dzieci zasypały Ola pytaniami o wszystko. Było naprawdę inetersująco ;) Na deser wzięli udział w warsztatach fotograficznych oraz sesji zdjęciowej, które poprowadził Adam - ogromne podziękowanie dla Niego. Zobaczcie sami ile było FUNu!

I Rocznica placówki SIEMACHA Spot Wrocław

Za nami uroczystość, na której świętowaliśmy I rocznicę otwarcia SIEMACHY. Motywem przewodnim było hasło "SIEMACHA, to działa!". Goście obejrzeli film przygotowany przez kadrę i wychowanków placówki, wystawę zdjęć na których uwieczniono wiele wydarzeń z życia SIEMACHY oraz pokaz mody ekologicznej przygotowany przez Wolontariuszy AmRest z młodymi modelkami w roli głównej. Uroczystość uświetnił również występ wokalny wychowanek SIEMACHA, który poruszył serca wszystkich gości.

Olimpiada KFC

Olimpiada KFC przeszła już do historii, ale wspomnienia i gorące emocje jeszcze długo w nas pozostaną. Wszystko było tak jak na najprawdziwszej Olimpiadzie - jednak za płonący znicz olimpijski spokojnie wystarczył nam nasz zapał, a uwierzcie - było go niemało . Sztafeta po turecku, skok w dal, wyścig rydwanów i niesamowicie emocjonujący Wyścig kelnerów - były ucztą dla oka wytrawnego kibica . Emocje i rywalizacja wśród zawodników sześciu drużyn były imponujące. Tym bardziej, że wychowankowie SIEMACHY stanęli do zawodów razem z Wolontariuszami AmRest. Natomiast ucztę dla kubków smakowych spragnionych sportowców zapewniło KFC!  Zapraszamy Was na fotorelację z tego wydarzenia - poczujcie z nami ducha sportowej rywalizacji!

Wolontariusze AmRest dla SIEMACHA Spot Wrocław

baner3

Grupa „Wolontariusze AmRest dla SIEMACHA Spot Wrocław” została laureatem pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” w kategorii „Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2017”!

Jury doceniło aktywne wsparcie działalności placówki SIEMACHA Spot w Centrum Handlowym Magnolia Park przez wolontariuszy AmRest oraz ich empatię i kreatywność. Wolontariusze prowadzą w SIEMACHA Spot Wrocław m.in. lekcje języka angielskiego, Akademię Kulinarną i zajęcia komputerowe, a także pomagają wychowankom SIEMACHY w odrabianiu zadań domowych i wspólnie czytają książki.  

Tytuł „Wrocławskiej Wolontaryjnej Grupy Roku 2017” jest dla nas wielkim wyróżnieniem! Cieszymy się, że nasza praca na rzecz SIEMACHY została doceniona przez jury –powiedziała Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR Manager w AmRest.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 marca 2018 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Gośćmi Gali byli przedstawiciele władz miasta, m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży Rady Miejskiej Wrocławia Bohdan Aniszczyk, a także członkowie instytucji miejskich i społecznych oraz organizacji pozarządowych działających we Wrocławiu. Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz muzyczna niespodzianka – November Project. Gościem honorowym Gali był Jasiek Mela, społecznik, podróżnik, założyciel fundacji „Poza Horyzonty”, najmłodszy zdobywca obu biegunów i jednocześnie pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która dokonała tego czynu.

Konkurs „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” organizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego jest dedykowany wrocławskim wolontariuszom, działającym indywidualnie lub w grupach, którzy udzielają się w organizacjach społecznych i pozarządowych lub w instytucjach miejskich. Wolontariusze AmRestzostali nagrodzeni w kategorii „Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2017” wraz z grupą „Europejska Stolica Kultury w Narodowym Forum Muzyki”. 

Barista Championship w SIEMACHA Spot Wrocław

26 października SIEMACHA Spot Wrocław zmieniła swoje oblicze i na parę godzin wypełniła się zapachem świeżo parzonej kawy, emocjami związanymi z konkursem oraz międzynarodowymi gośćmi z 7 krajów. Szanowne jury wybierało najlepszego baristę Starbucks, zaproszeni goście gorąco kibicowali swoim faworytom a wychowankowie SIEMACHY uczestniczyli w specjalnych warsztatach przygotowanych przez Dominikę i Asię. Mieli też jedyną w swoim rodzaju okazję przygotować sobie kawę Starbucks oraz jej posmakować. To było dla nich niesamowite przeżycie i zapamiętają ten dzień na długo, tak samo jak uczestnicy tegorocznego konkursu. 

Razem dotleniamy miasto Wrocław

21 października razem z wychowankami SIEMACHY wzięliśmy udział w ogólnopolskim biciu rekordu na ilość posadzonych drzew i krzewów w ciągu 24h. Wychowankowie zabrali się ostro do pracy i wraz z Adrianem (wolontariuszem) posadzili 70 krzewów na terenie Przedszkola nr 102 przy ulicy Litomskiej. To już kolejna akcja Dotleniania Miasta Wrocławia, organizowana przez Fundację Rozwój, w której wzięliśmy czynny udział. Oprócz prac ogrodniczych było wiele zabawy i śmiechu. Bitwa na liście  oraz wręczenie dyplomów pozostanie w pamięci na długo. Niespodziewanie odwiedziła nas telewizja Echo24, tym samym niektórzy wychowankowie mieli swój debiut medialny! Byli z tego powodu bardzo dumni i szczęśliwi. 

 

Pamiętajmy - Razem możemy więcej!

Warsztaty kulinarne

Zajęcia kulinarne należą do najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez wychowanków w SIEMACHA Spot we Wrocławiu. Co poniedziałek spotykamy się z młodymi kucharzami aby przygotować razem coś smacznego. Do tej pory udało nam się przyrządzić: babeczki, naleśniki, makaron carbonarra, domowe "chicken nuggets" w płatkach kukurydzianych, pizzę oraz zapiekanki. Po zajęciach zostały szybciutko zjedzone przez wszystkich wychowanków. Takie jest nasze motto - gotuje ekipa warsztatowa i częstuje wszystkich :) 

Na naszym koncie coraz więcej smakowitych potraw. Mali kucharze są coraz zdolniejsi i często niepocieszeni, że czas tak szybko mija i wspólne gotowanie dobiega końca. Ale na szczęście spotkamy się w następny poniedziałek!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Wraz z nadejściem września, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na warsztatach kulinarnych przygotowaliśmy wspólnie poczęstunek dla Rodziców, którzy również zostali zaproszeni na uroczystą inaugurację. Były występy, prezentacje, nagrody na zachęte oraz zabawy z wolontariuszami. Teraz czas zabrać się do nauki :)

Wolontariusze w SIEMACHA Spot Wrocław w czasie wakacji

Placówka w czasie wakacji była otwarta codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17. Dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji, zabaw w plenerze, wycieczek integracyjnych czy nawet obozów przygotowanych przez SIEMACHĘ. Wolontariusze AmRest również spisali się na medal i regularnie prowadzili warsztaty w czasie tych letnich miesięcy. Wspólne gotowanie w każdy poniedziałek, zabawa z angielskim w każdą środę, jak również koszykówka z Damianem czy tańce z Martą wzbogaciły wakacyjny grafik i pozostawiły mnóstwo pozytywnych wspomnień. 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w SIEMACHA Spot Wrocław

Nadszedł długo wyczekiwany dzień! Rok szkolny się zakończył i rozpoczęły się WAKACJE :) W SIEMACHA Spot Wrocław świętowaliśmy ten dzień uroczyście, była gala prowadzona przez wychowanków, był występ zespołu muzycznego, było wręczanie nagród, podziękowania, smakowity poczęstunek z uwielbianego przez dzieci KFC oraz dyskoteka. Ten dzień na długo zapamiętają wszyscy wychowankowie i wychowawcy SIEMACHA Spot Wrocław. 

Wizyta Pani Janiny Ochojskiej w SIEMACHA Spot Wrocław

Na początku lipca SIEMACHĘ Spot Wrocław odwiedziła Pani Janina Ochojska z PAH (Polska Akcja Humanitarna). Spotkanie z wychowankami SIEMACHY było bardzo emocjonalne i ciekawe. Pani Janina miała okazję wysłuchać prezentacji o placówce, przygotowanej przez dzieci. Potem sama opowiedziała o swojej misji jaką jest niesienie pomocy potrzebującym, zarówno w Polsce jak i daleko za granicą. Opowiedziane historie słuchaliśmy z zaciekawieniem, czasem niedowierzaniem. To było cudowne popołudnie, które zostanie w pamięci wszystkich na długo. 

Uroczyste otwarcie SIEMACHA Spot Wrocław

W dniu 1 czerwca 2017r nastąpiło uroczyste otwarcie placówki SIEMACHA Spot Wrocław w C.H. Magnolia Park. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli partnerów, sponsorów, gospodarzy oraz wielu osób, które wspierały powstanie tego unikalnego miejsca. Prezydent miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz wraz z ks. Andrzejem Augustyńskim (Prezesem Stowarzyszenia SIEMACHA), z Drew O'Malley (członkiem zarządu spółki AmRest) oraz z Tomaszem Waszkiewiczem (dyrektorem C.H. Magnolia Park) przecięli symboliczną wstęgę i tym samym uroczyście otworzyli "nowoczesne podwórko" jakim z pewnością jest SIEMACHA Spot Wrocław. 

Jak powstawała SIEMACHA Spot Wrocław

Prace budowlane rozpoczęliśmy na początku stycznia 2017r. Dzięki idealnej współpracy architekta i firm wykonawczych oraz zaangażowaniu osób prowadzących projekt, placówka została oddana do użytku na początku maja 2017. Krótki film pokazuje jaki ogrom prac został wykonany przez 4 miesiące. 

 

W lutym budowę odwiedzili zacni goście, którzy na chwilę zapomnieli o swoich obowiązkach służbowych i pomagali w pracach.

Razem możemy więcej!

Rejestracja