Warsztaty

Strona główna Warsztaty

Szukamy ludzi z pasją i zapasem dobrej energii. Pomyśl, w czym jesteś dobry, jakie posiadasz umiejętności. Być może trenujesz sztuki walki, jesteś mistrzem ortografii lub ćwiczysz jogę? A może uwielbiasz gotować i masz masę dobrych przepisów, którymi chciałbyś się podzielić?

Przystąpienie do wolontariatu AmRest daje Ci szansę na dołączenie do grona osób aktywnych społecznie, które chcą regularnie pomagać młodzieży w SIEMACHA Spot Wrocław.

Wspólnie z ekspertami Stowarzyszenie SIEMACHA przygotowaliśmy program warsztatów, które są prowadzone przez chętnych z naszej firmy, ale nie tylko. Możesz również zaprosić do wolontariatu swoich bliskich, przyjaciół, znajomych. Proponujemy warsztaty  ogólnorozwojowe rozwijające kreatywność, promujące tolerancję i otwartość, jak również zajęcia specjalistyczne: nauka języka angielskiego, tańca, pomoc w odrabianiu lekcji czy zajęcia z koszykówki.

Ale to, czym szczycimy się najbardziej to Akademia Kulinarna. Ambitnie realizujemy plan nauki gotowania młodych ludzi, przygotowywania posiłków w ramach pełnowartościowej diety, tak aby nie tylko mieli z tego zabawę, ale byli również  przygotowani do pełnienia roli rodzinnego „szefa kuchni” w dorosłości. Dodatkowo korzystając z naszej infrastruktury restauracji i kawiarni będziemy prowadzić  program stażowy dla zainteresowanych. Chętnych wesprzemy w zdobywaniu doświadczenia i certyfikatów  koniecznych do podjęcia pracy w sektorze gastronomicznym. Wierzymy, że w ten sposób przyczynimy się do tworzenia lepszej przyszłości dla wychowanków SIEMACHA Spot Wrocław.

Zainteresowany?

Uruchomiliśmy następujące warsztaty tematyczne.

Przy rejestracji wybierz ten, który chciałbyś poprowadzić. Możesz zaplanować poprowadzenie warsztatu wspólnie z jeszcze jedną osobą z pracy lub z kręgu znajomych.

To Ty decydujesz o formie i częstotliwości swojego zaangażowania, jednakże szukamy ludzi odpowiedzialnych, którzy, gdy podejmą się systematycznych działań  będą konsekwentni  w ich  realizacji. Młodzi ludzi potrzebują pozytywnych wzorców.

Warsztat Zakres Cel Częstotliwość Czas
Akademia Kulinarna  W naszej kuchni gotujemy ze świeżych, pełnowartościowych składników i uczymy przede wszystkim zasad zdrowego odżywiania. Dzieci i młodzież poznają tu smak i zapach różnych produktów i przypraw oraz dowiedzą się, kiedy jest sezon na określone warzywa i owoce.  Nie od dziś bowiem wiadomo, że dzieci zaczynają jeść, jak same zaczynają gotować. Mamy nadzieję, że dzięki naszym zajęciom, dzieci będą wiedziały, jak wiele potraw można wyczarować z warzyw, owoców, różnego rodzaju kasz i innych składników, a szpinak wcale nie musi być niesmaczny. Dowiedzą się też, jak wykorzystywać moc przypraw i dodatków, aby uzyskać oryginalne danie. Nauka zasad zdrowego odżywania; samodzielne przygotowanie posiłków; praca w grupie. Piątek, godzina 16.30 2h
Bring Fun to Life - podziel się swoją pasją  Zajęcia mające na celu wskazanie możliwości i inspiracje oparte na konkretnych pasjach wolontariuszy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, udzielą praktycznych wskazówek lub zorganizują pokazowe zajęcia, np. przykład: jak podróżować za niewielką kasę?; Wrocław - miasto 100 mostów; Taniec - moje życie. Fotografia, sport. Pobudzanie kreatywności, inspiracja, wskazywanie różnorodności pasji
i wspieranie realizacji marzeń.

Częstotliwość zależna od pomysłów i zaangażowania wolontariuszy

 

1h30
Pomoc w odrabianiu lekcji

Pomoc w odrabianiu lekcji - wolontariusz pomaga jednemu dziecku lub grupie dzieci - w zależności od możliwości. Może sprecyzować czy interesują go przedmioty ścisłe czy raczej humanistyczne. 
Udział w tym programie wymaga stałego zaangażowania się w życie placówki/ danego dziecka. Podczas tych zajęć ważne jest aby cieszyć z każdego małego sukcesu podopiecznych. 

 

Patronat nad rozwojem dzieci i wsparcia ich w codziennych wyzwaniach. Budowanie więzi i relacji przyjacielskich (szacunek, tolerancja, zaufanie, poleganie na sobie)

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 14.00 - 18.00           

1h
Język angielski

Wprowadzenie do podstaw języka angielskiego, gry i zabawy dla młodszych dzieci, tygodnie tematyczne, wprowadzenie do innych kultur, zajęcia prowadzone zarówno przez native speakerów jak i polskojęzycznych wolontariuszy
Dla starszej młodzieży przewidziane są konwersacje i zajęcia tematyczne. 

W planie letni kurs języka angielskiego zakończony certyfikatem.

 

Podstawowa komunikacja w języku angielskim.
Wzmacnianie umiejętności językowych i samooceny.

  1h

 

Szkolenie przygotowujące do pracy z młodzieżą – pomagaj odpowiedzialnie i skutecznie!

Zanim poprowadzisz warsztaty w SIEMACHA Spot Wrocław chcielibyśmy zaprosić Cię na specjalne szkolenie. Podczas rejestracji jako wolontariusz możesz od razu zapisać się na konkretny termin.

Szkolenie dla wolontariuszy ma na celu przedstawienie obszarów działalności placówki Siemacha Spot, planowanych warsztatów,  przybliżenie środowiska podopiecznych, ich potrzeb i deficytów. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania: "co mogę dać innym",  "czego mogę od innych oczekiwać", "w jaki sposób mogę efektywnie pomóc, dbając przy tym o siebie i swoje potrzeby".  Chcesz  spróbować? Przyjdź, posłuchaj, zapytaj, a przekonasz się, że potrafisz.

Dołącz do nas!

 

Razem możemy więcej!

Rejestracja